Darsana

 
 
 
 
 
 

ÁJURVÉDSKA MASÁŽ CHRBTICE

Masáž chrbtice ájurvédskym liečivým olejom, ktorá sa výborne hodí na uvoľňovanie energetických tokov na chrbtici a nervového systému.

Chrbtica je „strom“ pre naše svaly, drží ich, nesie ich hmotnosť a tvorí pre ne oporu. Ale platí aj opak – svaly napomáhajú chrbtici držať stavce v správnej polohe. Ak je sval v dlhodobom napätí, napríklad vplyvom stresu, chladu alebo zlej polohy pri státí, sedení, spaní a pod., dokáže svojím spazmom jemne popotiahnuť stavec mimo správnej polohy a môže nastať prítlak na nerv. Pri degeneratívnych ochoreniach chrbtice alebo hernii platničiek sa takéto stavy zvyknú vyskytovať ešte častejšie. Vzniknú bolesti, ktoré môžu vystreľovať aj do vzdialených častí končatín, blokovať pohyb hlavy ako i iné pohyby.

Svaly stuhnú aj v dôsledku preťaženia pri cvičení, alebo naopak pri nedostatku pohybu, pri dehydratácií, alebo strate elektrolytov. Môžu sa nám taktiež vytvárať svalové spazmy, sú to mimovoľné, spontánne kontrakcie svalov. Vznikajú postupne, ich vzniku zvyčajne predchádza séria drobnejších preťažení chrbtice, ktoré sa rozvíjajú pomaly a nejaký čas. Ako náhle príde k zraneniu, objaví sa zväčša aj zápal. To vedie k vyššej citlivosti nervov, čo následne spôsobí svalovú kontrakciu a teda svalový spazmus.
Masáž chrbta (šije a chrbtice) patrí medzi základné masáže, pôsobí preventívne, ale aj liečebne. Oceňuje sa nielen pri bolestiach v oblasti chrbtice, ale pôsobí efektívne aj na zlepšenie činnosti všetkých vnútorných orgánov a nervovej sústavy. Pomáha pri odstraňovaní už vzniknutých zdravotných ťažkostí, ale jej využitie by malo byť najmä v oblasti prevencie a predchádzania týmto nepríjemným a často aj veľmi bolestivým stavom. Masáž je súbor masérskych hmatov na tele klienta za účelom uvoľnenia. Trením sa dosiahne zrýchlené vyprázdňovanie povrchových žíl. V masírovanom tkanive sa podporí prekrvenie, čo spôsobí lepšiu výživu tkanív. Masáž taktiež udržuje svaly v dobrej kondícii, a z kĺbov pomáha odvádzať odpadové látky (usadené soli vápnika, kyseliny mliečnej, vody) cez lymfatický systém z tela. Masáž má samozrejme aj príjemné relaxačné účinky. Po masáži nie je vhodná už žiadna fyzická záťaž a vystavovanie sa chladu.

20 min | 18,50 Eur

MOŽNÉ KOMBINÁCIE

Masáž šije a chrbtice
20 min | 18,50 Eur

Masáž šije a chrbtice
40 min | 35,- Eur

Masáž šije a chrbtice
60 min | 45,- Eur

Masáž hlavy 20 min
Masáž chrbtice 20 min
40 min | 35,- Eur

Masáž tváre 20 min
Masáž chrbtice  20 min
40 min | 35,- Eur

Masáž chrbtice 20 min
Masáž chodidiel  20 min
40 min | 35,- Eur

Masáž hlavy 20 min
Masáž tváre 20 min
Masáž chrbtice 20 min
60 min | 45,- Eur

Masáž hlavy 20 min
Masáž tváre 20 min
Masáž chrbtice 20 min
Masáž chodidiel  20 min
80 min | 59,- Eur

Shirodhara  55 min
Masáž chrbtice 20 min
75 min | 61,50 Eur