Darsana

 
 
 
 
 
 

SEMINÁR:  ZÁKLADY ÁJURVÉDY

Ájurvédske centrum Darsana a jógové štúdio Prakriti vás srdečne pozývajú na víkendový seminár  Základy ájurvédy (Basics of Ayurveda) pod vedením skúseného lektora a ájurvédskeho lekára Dr. Pankaja V. Patila z Indie. Seminár bude vedený v anglickom jazyku s prekladom do českého jazyka indológom, dlhoročným ašpirantom jógy a lektorom Davidom Dostálom.

Téma workshopu:

  • Ájurvéda, jóga, tantra
  • Sankya filozofia – prejav vedomia
  • Tri kvality/guny  – teuguna siddhanta
  • Päť prvkov  – princípy piatich prvkov
  • Tri biologické sily Vata Pitta Kapha ako tri energie v prírode
  • Praktické cvičenia

O lektorovi Dr. Pankajovi V. Patilovi:

Dr. Pankaj V. Patil (B.A.M.S. D.Y.A.D.P.C., D.P.C.A.) V roku 1998 vyštudoval univerzitu v Pune v Indii s titulom  B.A.M.S., potom v roku 2000 získal D.Y.A. (Diplom jógy a ájurvédy) na univerzite Tilak Maharashtra v Pune. V roku 2001 založil vlastnú ájurvédsku kliniku  a Panchakarma centrum vo štvrti Dahanukar, Kothrud, Pune. V roku 2003 otvoril ájurvedskú kliniku a centrum panchakarmy v Rakúsku, v Európe. Od tohto roku pravidelne navštevuje európske krajiny, ako je Rakúsko, Nemecko, Poľsko, Francúzsko, Česká republika, Slovensko a Južná Kórea, prednáša na seminároch, workshopoch, poskytuje konzultácie a panchakarma terapie.  Od roku 2003 do roku 2007 Dr. Patil tiež pracoval súčasne ako asistujúci riaditeľ pre pokročilé kurzy v International academy of Ayurveda, Pune. V roku 2007 založil svoju vlastnú inštitúciu v Pune pod názvom Global Ayurveda Academy. V tejto inštitúcii poskytuje natívnym ako aj zahraničným študentom a pacientom rôzne vzdelávacie kurzy a so svojim tímom poskyuje všetky druhy panchakarma terapií.  V rámci sociálnych prác, pracoval Dr. Patil ako ájurvédsky konzultant v klube seniorov Kothrud, Bavdhan, Katraj v Pune. Poskytoval bezplatné prednášky a realizoval bezplatné zdravotné tábory pre ľudí v núdzi v Pune, obzvlášť pre starších ľudí a taktiež prispieval svojim ájurvédskym pohľadom písaním  rôznych článkov o zdravotných problémoch v miestnych časopisoch a novinách. Svoje 16-ročné lekárske skúsenosti na akademickej a klinickej úrovni, momentálne zúročuje aj pri zriadení školy ájurvédy v Európe. Jeho konanie má hlbší účel, ako len koníček alebo vášeň pre ájurvédu, jeho poslaním je šíriť vysoko kvalitnú ájurvédu, ako aj vzdelávať západných študentov a ľudí správne ájurvédsky.

Termín a čas:

  • 5. 5. 2018  sobota: 10h – 17h (obed okolo cca 13h)
  • 6. 5. 2018  nedeľa: 10h – 17h (obed okolo cca 13h)

Kapacita: max 30 ľudí

Miesto konania:
PRAKRITI - Yoga Shala Bratislava

Údernícka 11/6083,
851 06 Bratislava  - Areál Matador
www.prakriti.sk
Matador

Registrácie:
Prihlasovanie prebieha cez systém jógovho štúdia Prakriti. A to nasledovne:

Prihlasovať sa môžete priamo v rezervačnom systéme Prakriti na https://prakriti.isportsystem.sk/.
Predtým ako sa prihlásite na seminár, je potrebné aby ste sa do rezervačného systému zaregistrovali a následne si zarezervovali účasť na seminári. Ďalšie inštrukcie Vám budú zaslané v potvrdzom emaili, ako aj údaje k platbe. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať Prakriti na prakriti@prakriti.sk,
alebo priamo na tel. číslo +421 2 2102 5546.
 

Cena:
*
200 €/os. (platba vopred prevodom do 25/4/18) Seminár sa platí vopred do troch pracovných dní od rezervácie. Inštrukcie k platbe Vás budú zaslané v email - prehľad rezervácie. Rezervácia sa považuje za platnú až po úhrade poplatku za seminár.
 

Storno Podmienky:
* storno poplatok je vo výške 100% ceny kurzu. Peniaze však NESTRATÍTE, budú Vám pridelené na váš účet stáleho hosťa v Prakriti stúdiu, z ktorého ich môžete čerpať, využiť na vstupy na jogu, bar, workshopy, shop ... Je však nutné dať vopred vedieť vašu neúčasť najmenej týždeň pred začatím workshopu na prakriti@prakriti.sk

Strava:
*
Strava nie je poskytovaná ani zahrnutá v cene semináru, ale po celú dobu bude k dispozícii  bistro v Prakriti, kde budú k predaju rôzne pochutiny a nápoje z domácej výroby a ponuky Prakriti bistra. 

Čo si so sebou priniesť:
*
podložku na sedenie a písacie potreby, pohodlné oblečenie, dobrú náladu

V prípade akýchkoľvek otázok nás môže kontaktovať na centrum@darsana.sk alebo prakriti@prakriti.sk. Tešíme sa na vás!