Darsana

 
 
 
 

PAVOL HLÔŠKA

Medzinárodne uzávaný odborník a terapeut ájurvédy. Je autorom niekolkých kníh o Ájurvéde. Ájurvédou sa zaoberá na odbornej úrovni už takmer 20 rokov. Kurz ájurvédy, ájúrvédskych masáží a indickej kuchyne absolvoval u Dr. Góvinda S. Rajpoota PhD. Prevádzkuje poradňu ájurvédskej medicíny. Jeho klienti pochádzajú z krajín Európy (Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Čechy, Slovensko) i z ďalekých krajín (Šrí Lanka, Austrália, Nový Zéland). Pre širokú verejnosť usporadúva prednášky a semináre, na ktorých učí poslúchačov využívať ájurvédu pre seba a svoje rodiny. Okrem poradne ájurvédskej medicíny prevádzkuje v Čechách Školu ájurvédskej medicíny. Viac informácii o jeho činnostiach môžete nájsť na stránke www.ajurveda.sweb.cz

 

Ako prebieha konzultácia?

Klient vysloví svoje zadanie – problémy alebo svoju požiadavku na zlepšenie zdravia, štastia, výkonnosti alebo línie.
Terapeut zistí prirodzený a aktuálny stav klienta (prakrti a vikrti) pulzovou diagnostikou – zistenie vlastností a potrieb dotykom na zápästí.
Zistí stav orgánov a funkcií na základe vyhodnotenia regulátorov (dóš) a aktivity uzlových bodov (marmová diagnostika).
Doporučí klientovi a naučí ho na mieste, techniku okamžitej pomoci – marmovou terapiou – masáž uzlových bodov.
Doporučí klientovi liečivá, podľa ájurvédskych princípu, pre návrat ku zdraviu.
Doporučí klientovi výživu, jemu na mieru. Pokiaľ klient chce, napíše mu zoznam potravín, ktoré sú pre neho prospešné a tie, ktoré mu škodia.
Doporučí klientovi a pokiaľ ma záujem, napíše mu ďalšie techniky a recepty podľa jeho aktuálneho stavu a potrieb. Napríklad očistné a omladzovacie techniky, využitie dennej doby.
Klient sa môže kedykoľvek na čokoľvek spýtať.

 

Obvyklá dlžka prvej konzultácie je 1 – 1,5 hodiny. 
Cena konzultácie je 50 Eur za jednu hodinu a 65 Eur za 1,5 hodiny a platí sa v hotovosti.

V prípade zájmu, klient obdrží písomné doporučenie, ktoré je zasielané emailom. Cena tejto práce je 8 Eur a platí sa pri konzultácii.
Pokiaľ klient nemá záujem, tak neplatí žiadny príplatok, môže si robiť poznámky, alebo použiť diktafón.
V písomnom doporučení sú podrobné pokyny: čo robiť, čo nerobiť, kedy a čím, čo jesť, čo nejesť, aké množstvo a štruktúra. Nie je tam podrobne vysvetlené: „prečo“. „Prečo“ Vám bude vysvetlené počas konzultácie.
Na konzultáciu odporúčame prísť 5 minút vopred, aby sa Vám ukľudnil pulz.