Darsana

 
 
 
 
 
 

O titule:

Áhára, ajurvédska výživa pre zdravie prepracované vydanie pôvodnej knihy Áhára: Praktický sprievodca svetom ajurvédy.Od prvého vydania uplynulo už 12 rokov a kniha sa medzitým medzi študentmi a záujemcami o ajurvédu stala „klasikou.

Kniha zhŕňa a zrozumiteľne ukazuje:
- celkový systém výživy podľa zásad ajurvédy
- ako prebieha tráviaci proces v tele a aký má vplyv na celkové zdravie
- aké existujú medzi ľuďmi konštitučné typy, a ktoré potraviny sú pre nich vhodné
- kedy a ako jesť a prečo sú pri stravovaní také dôležité emócie a stres
- čo je dobré vedieť o trávení ovocia, zeleniny, obilnín a strukovín
- prečo venovať zaslúženú pozornosť koreniu
- ako začať s detoxikáciou a čo je ideálna hmotnosť
- vhodné aj nevhodné kombinácie jednotlivých potravín
- základné recepty na konkrétne problémy i harmonizáciu trávenia

Výživa podľa ajurvédskej náuky prispieva k sebapoznaniu a pochopeniu svojej jedinečnosti. To, čo jeme, prezrádza mnoho aj o našom prístupe k životu, a práve ajurvéda sa môže stať nástrojom, ktorým podporíme svoje zdravie a premeníme prípadnú nerovnováhu na vytúženú harmóniu.

O autorke:

Práca MUDr. Martiny Ziskovej na poli ájurvédy sa teší značnému ohlasu v USA, Európe a dokonca aj v Indii. V súčasnej dobe je šéfredaktorkou medzinárodného časopisu Light on Ayurveda Journal, vydávaného Univerzitou Massachussetts Dartmouth v USA vo spolupráci s DKPW v Novom Dillí v Indii. MUDr. Zisková je takisto profesorkou teoretickej a klinickej ájurvédy a ájurvédskeho sanskritu na Academy of Ayurvedic Studies v Amsterdamu v Holandsku. V Čechách sa venuje už niekoľko rokov klinickej praxi v rámci ájurvédskej poradne v Prahe, ďalej rozsiahlej prednáškovej činnosti pre profesionálne, laické a firemné publikum. Takisto je našou stálou lektorkou v rámci Školy Ájurvedy (doteraz sme realizovali - Škola  osobnej transformácie cez ájurvédu,  Klinická ájurvéda) Semináre: Korenie - esencia života, Mužská a ženská polarita, Transformácia a autogramiáda titulu Sŕemlav srdcem atď),  ktorú máte možnosť navštevovať u nás v Darsane. Prehľad všetkých doteraz realizovaných seminárov, si môžete pozrieť v sekcii Vzdelávanie.
Viac informácií o jej práci môžete nájst na www.drmartina.cz

 

 

Osobný odber v BA.
V prípade zájmu Vám zašleme knihu poštou, objednávku pošlite na adresu centrum@darsana.sk

Cena: 18,- Eur