Darsana

 
 
 
 
 
 

O titule:

Kniha je vynikajúcim sprievodcom systémom Ashtanga jogy. Dozviete sa základné informácie, ako správne pochopiť a praktizovať tento systém jogy, zároveň aj v spolupráci s fyzioterapeutkou Vám vysvetlí ako správne a bezpečne zvládnuť cvičenie, t.j. všetky pozície denného minima jogovej praxe: Surya namaskara A (Pozdrav slnku A) a Surya Namaskara B (Pozdrav slnku B), ako aj pozície zo zatváracej sekvencie: Yoga Mudra, Padmasana, Utplutihi a záverečná relaxácia. 

Na priloženom DVD sú vysvetlené všetky pozície praxe denného minima, niektoré sú až 50-krát spomalené, aby ste mohli pozorne sledovať každý detail. V kapitole „Modifikácie“ sú vysvetlené aj jednoduchšie variácie pozícií pre cvičencov, ktorí majú fyzické alebo zdravotné obmedzenia. Kapitola „Vedená hodina“  je zameraná na správne dýchanie, sled pozícií a približné tempo cvičenia.

Kniha s DVD je určená pre ľudí, ktorí už praktizujú jogu, či už Ashtanga jogu alebo iný systém jogy, ale aj pre začiatočníkov, ktorí jogu len spoznávajú a potrebujú svoje poznatky dopĺňať o ďalšie alebo odborné informácie.

Väzba: hrebeňová s prebalom s tvrdými doskami. Veľmi praktická kovová špirála. Je pevná, trvácna, dobre sa otvára.
Jazyk: kniha - SK, DVD - SK, En
Počet strán: 160

O autorke:

Šport Moniku sprevádza celým životom. Venovala sa veľmi intenzívne karate a vo svojej zbierke má doslova vybojované svetové medaily. V ostatných rokoch jej učarovala Ashtanga joga. Tomuto dokonalému systému sa venuje deväť rokov. Päť rokov učí Ashtanga jogu tradičným spôsobom. Získala certifikát učiteľky Ashtanga jogy RYT-200 a pravidelne sa vzdeláva, je absolventkou mnohých workshopov, hlavne v zahraničí. Absolvovala učitelské tréningy s Jarom Pávekom (www.1yoga.sk), Davidom Swensonom, Manju Pattabhi Joisom (Guruji-ho syn, považovaný za najskúsenejšieho žijúceho človeka v tradícii Ashtanga jogy, ktorý má viac ako 60 ročnú prax) a rovnako aj workshopy s Nancy Gilgoff (prvá žena zo západnej krajiny, ktorá sa učila a praktizovala Ashtanga jogu v Indii v meste Mysore). Monika je tiež organizátorkou a lektorkou seminárov zameraných na jogu a ájurvédu.  

Ukážky z knihy:

 

Cena: 33,90 Eur
Knihu je možné zaslať aj poštou, objednávku pošlite na email centrum@darsana.sk.