Darsana

 
 
 
 
 
 

SEMINÁR:  Ama pachana alebo Detoxifikácia organizmu

TERMÍN:   28. a 29. máj 2016

LEKTORI: Dr. PANKAJ VASANT PATIL, BAMS (India) a MUDr. MARTINA ZISKOVÁ, D. Ay. (ČR)

OBSAH:
Ama alebo nečistoty v organizme je aktuálna téma pre väčšinu z nás. Čas od času potrebujeme prečistiť organizmus, buď formou
„ pravidelnej údržby“, alebo ako súčasť špecifického terapeutického režimu pri liečení konkrétneho zdravotného problému. Ama pačana alebo spôsob ako sa zbaviť amy/nečistôt je aj jeden z hlavných krokov prípravnej fázy pančakarmy (komplexnej očisty organizmu), zvanej purva karma. Existuje mnoho spôsobov a odporúčaní, ako sa prečisťovať. Ájurvéda považuje tento krok za absolútne potrebný a dôležitý. Spôsob očisty je v nej mimoriadne detailne rozpracovaný, a dáva tak presný účinný a zároveň bezpečný návod na to, aké úkony v rámci očisty vykonávať, kedy je ich potrebné vykonávať, čo pomáha, a čo už nepomáha, ale skôr narúša rovnováhu. Z tohto dôvodu považujeme tému Očisty organizmu za dostatočne dôležitú a venujeme jej celý seminár.

Seminár ponúka ucelený pohľad na tému so špeciálnym zameraním na nasledujúce:
1. definícia, vlastnosti, príčiny a príznaky ámy
2, diagnostika amy
3, terapeutické prístupy k odstráneniu amy (purva karma a samostatne)
4, ochorenia, pri ktorých je potrebné odstrániť amu
5, systém samočistenia (denná rutina, etický prístup, dieta, korenie, byliny), praktické návody a ukážky

Dvaja skúsení lekári, jeden z východu, druhý zo západu, ponúkajú rôzne uhly pohľadov a skúseností, ktoré obohatia a inšpirujú účastníkov semináru. Dr. Patil, ájurvédsky lekár, vedie Arharva ájurvédsku kliniku a pančakarma centrum v Pune, Indii. V Európe pracuje často, vedie kurzy v Holandsku, Rakúsku a Poľsku. Dr. Zisková pracuje na poli ájurvédy už vyše 15 rokov, je hlavnou lektorkou Školy ájurvédy a ajurvédskych seminárov, ktoré boli odprezentované v spolupráci ájurvédskym centrom Darsana od r. 2011 do súčasnosti. Seminár bude vedený v anglickom jazyku s českým prekladom.

CENA: 250,- Eur (Absolventi ŠOT a Klinicej ájurvédy – 10% zľava).

MIESTO KONANIA:
Miesto konia bude dodatočne oznamené podľa počtu účastníkov semináru.

REGISTRÁCIA:
Osobne: Darsana, ájurvédske centrum, Baštova 7, Bratislava - Staré Mesto
Emailom: centrum@darsana.sk

Po zaslaní prihlášky emailom na adresu centrum@darsana.sk Vám zašleme údaje k platbe. Prihlášky, ako aj úhradu je potrebné realizovať do 15. apríla. 2016. V prípade záujmu, je možné platbu rozdeliť na splátky, ale len na základe individuálnej dohody s managementom Darsany. V prípade nedostavenia sa na seminár, alebo zrušenia účasti 3 dni pred uskutočnením semináru, organizátor si vyhradzuje právo na storno poplatok vo výške 50% z ceny semináru.

Informácie k semináru Vám radi poskytneme telefonicky na tel. čísle 02/3300 4134 (Darsana/Bratislava).