Darsana

 
 
 
 
 
 

NASYAM

Nasyam je efektívna ájurvédska liečba na prečistenie nosných dutín. Je to jedna z procedúr, ktoré sú súčasťou očistnej terapie Pančakarma, ale môže sa vykonávať samostatne. Táto liečba je prínosná pre všetky dóše, avšak najviac pre Váta a Kapha dóšu. Liečba je efektívna pre celkovú imunitu a pevné zdravie, ale ako aj prevencia a liečba ochorení v oblasti hlavy a krku. Pomáha vyčistiť a namazať dutiny, zmierňuje akútne a chronické sinusové problémy, ako sú alergie, podráždenie, preťaženie, suché nosné dutiny a aj chrápanie. Zmierňuje bolesti hlavy, migrény, stuhnutosť v krku, únavu, nespavosť, vypadávanie vlasov a so stresom súvisiace problémy. Posilňuje myseľ a stimuluje nervový systém.

Táto ájurvédska liečba je  bezpečná pre všetkých ľudí. Je veľmi efektívna vďaka rýchlemu vstrebávaniu oleja a bylinnej liečivej zmesy do sliznice. Aktívne rastlinné látky sú po absorpcii cez nosový priechod oveľa rýchlejšie účinnejšie, ako keď sú aplikované orálne. Terapia sa vykonáva v ranných hodinách ( pozostáva z naparovania a masáže tváre v oblasti dutín, aplikácii olejov a rastlinnej zmesy do nosných dierok a opäť masáže tvare, dlaní a chodidiel. Počas alebo po procedúre je potrebné sa silno vysmrkať a zbaviť sa spustených hlienov.

Nasyam sa neodporúča v prípade, ak máte horúčku, akútnu nádchu, extrémnu únavu a tesne po pôrode. Takisto sa vyhnite nasyamu v dňoch pôstu, menštruácie, alebo keď ste užili drogy alebo alkohol. Procedúra nie je odporúčaná veľmi malým deťom a starým ľuďom. V čase absolvovania nasyam terapie nie je vhodné sa vystavovať chladu, ale ani slnečnému žiareniu a ťažkej fyzickej aktivite. Ideálne je absolvovať 7-dňovú kúru, minimálne však 5 dní. Menší počet dní sa neodporúča, pretože procedúra má svoju postupnsť a vyžaduje si svoj čas, čiže ak by ste absolvovali procedúru menej ako 5 dní, mohla by skôr negatívne účinky ako pozitívne.

Špeciálna cena:
* 7-dňová olejová kúra:  130,- Eur