Darsana

 
 
 
 
 
 

SHIRODHARA

Shirodhara (širodara) v sanskrite znamená „shiro“- hlava a „dhara“ - tok. Je to neobyčajne účinná relaxačná technika, pri ktorej prichádza k hlbokému uvoľneniu nervového systému pomocou aplikácie teplého liečivého oleja na oblasť hlavy, tzv. tretie oko. Ten vyteká tenkým prúdom zo špeciálnej nádoby umiestnenej na stojane. Procedúra prebieha v polohe ležmo.

Shirodhara sa v ájurvéde sa považuje za omladzovaciu a prečisťovaciu procedúru a má veľký význam ako prevencia mnohých ochorení. Dôsledkom pôsobenia oleja sa z organizmu vylučujú nahromadené toxíny a zároveň dodávajú živiny pre telo a myseľ. Shirodhara posilňuje organizmus, omladzuje, spomaľuje starnutie, predlžuje vek. Pomáha pri liečbe ochorení hrdla, očí, uší, nosa, podporuje krvný obeh, zlepšuje pamäť, vyživuje vlasy a vlasovú pokožku, spomaľuje šedivenie, podporuje rast vlasov, omladzuje pokožku. Je jednou z najúčinnejších metód pri odstraňovaní stresu a napätia, lieči migrény, bolesti hlavy a krčnej chrbtice, pomáha pri nervových poruchách, odstraňuje úzkosť, strach, pomáha v liečbe nespavosti.

Znižuje vysoký krvný tlak, pôsobí na astmu, pozitívne ovplyvňuje cukrovku, znižuje cholesterol, podporuje liečenie žalúdočných vredov, pôsobí na zväčšenú prostatu a pomáha pri reumatizme. Celkovo upokojuje a uvoľňuje organizmus. Uvádza telo a myseľ do rovnováhy. Kvôli relaxácii je vhodné absolvovať Shirodharu raz za čas. Na liečbu ľahších ochorení, vyššie vymenovaných, je vhodné prejsť niekoľkými procedúrami v intervale aspoň jedenkrát týždenne, pri vážnych ochoreniach sa odporúča podstúpiť 14 až 21-dňovú kúru. Terapia je vhodná aj pre deti od 10 rokov. Pri viac-denných kúrach sa cena stanovuje individuálne po dohode s klientom.

55 min | 59,90 Eur

MOŽNÉ KOMBINÁCIE

Shirodhara 55 min a masáž chrbtice 20 min
75 min | 66,90 Eur

Shirodhara 55 min a masáž tváre 20 min
75 min | 66,90 Eur

Shirodhara 55 min a masáž chodidiel 20 min
75 min | 66,90 Eur 

Abhyangam 60 min a Shirodhara 55 min
115 min | 89,90 Eur

Synchrónna masáž 60 min, Shirodhara 55 min
115 min | 119,90 Eur