Darsana

 
 
 
 
 
 

Triphala

Najznámějšia a najúčinnějšia kombinácia na vnútorné prečistenie a tiež regeneráciu či obnovu organizmu. Triphala je prírodný bylinný prípravok pôsobiaci regeneračne na sliznicu zažívacieho ústrojenstva, podporuje činnosť zažívacieho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva. Pôsobí jemne laxačne. Prečisťuje organizmus. Nie je návykový.

Účelom detoxikáce je odstrániť odumreté bunky, tkanivo a toxíny, ktoré sa v organizme hromadia. Bunky sa obnovujú v priebehu celého našeho života, nové bunky nahrádzajú staré a odumierajúce. Detoxikáciou sa telo zbavuje jedovatých látok (toxínov). V ájurvédskej medicíne sa pre pozvolnú a jemnú detoxikáciu používa zmes vybraných ájurvédskych extraktov. K najznámejším patrí kombinácia troch sušených ovocných plodov Haritaki, Amalaki a Bibhitaki, spoločne známych pod názvom Triphala. Spoločne harmonizujú celý organizmus, podporujú trávenie a navodzujú rovnováhu.

Triphala tiež viaže ťažké kovy a prečisťuje hrubé črevo, a tak lieči chronickú zápchu. Byliny na detoxikáciu je nutné užívať (pri odstraňovaní toxínov i pri prevencii) dlhodobo, najmenej 3 mesiace, pretože účinkujú postupne. Jedná sa však o bezpečné prípravky, ktoré v primeranom dávkovaní nemajú nežiadúce účinky a ani pri dlhodobom užívaní niesu návykové.

Zloženie:
1 kapsula obsahuje:
Amalaki (Phyllanthus emblica)
Vibhitaki (Terminalia belerica)
Haritaki (Terminalia chebula)
Rastlinná celulóza

TIPY:

Detoxikácia organizmu s dôrazom na tráviaci trakt (žalúdok, tenké a hrubé črevo, úprava stolice).

Dávkovanie: 3 kapsule na noc pred spaním, odporúča sa 80 dňová kúra(4 balenia), zlepšuje metabolizmus a zbaví organizmus toxínov. Ak je predpoklad silného znečistenia organizmu, odporúča sa užiť až 4 kapsule buď pred spaním alebo rozložiť 2 kapsule večer a 2 pred spaním. 

Dlhodobá detoxikácia 6-12 mesiacov, max. 3 kapsule denne. Úprava a podpora trávenia, 2 kapsule po jedle.

Kombinácia TRIPHALA + WEIGHT BALANCE

Na celkovú úpravu trávenia vyprázdňovania a metabolizmu tukov a cukrov.
Dávkovanie: W-balance 2 kapsule s obedom a Triphala 2 na noc pred spaním. Ak sa neužíva W-balance je možné pridať si 2 kapsule na obed. Triphala sa môže užívať až 4 kapsule denne.

Obsah:
60 vegetariánskych kapsúl

Dávkovanie:
Krátkodobá detoxikácia a podpora trávenia - 2-3 kapsule denne.
Detoxikačná kúra (cca 3 mesiace) - 3-4 kapsule denne.

Cena:
1 balenie - 13 Eur