Darsana

 
 
 
 
 
 

Triphala

Triphala je odveká ájurvédska kombinácia troch plodov (Amalaki, Bhibhitaki a Haritaki). Amalaki, u nás sa mu hovorí indický egreš a naopak v  Indii ho nazývajú nebeské ovocie. Ďalšia do partie je Bibhitaki  a znamená “tá, ktorá k tebe nenechá vstúpiť choroby”. Podľa indickej tradície vraj Haritaki pochádza z kvapky nektáru z pohára boha Indru.
 
V spojení  vyššie uvedených troch zložiek Triphala obsahuje široké spektrum antioxidantov a bioflavonoidov (vitamíny podporujúce odolnosť bunkových stien proti prenikaniu škodlivých látok v podobe voľných radikálov) a silnú koncentráciu životne dôležitých esenciálnych aminokyselín. Je bohaté na množstvo minerálnych látok a vitamínov ako je vápnik, železo, fosfor, karotén, vitamín B1, B2, obsahuje vysokú hladinu vitamínu C (cca 20x viac ako citrusové plody).
 
Triphala posilňuje prirodzenú imunitu organizmu proti infekciám a napomáha pri zotavení po chorobe. Pomáha udržiavať zdravý zažívací systém. Čistí a omladzuje všetky tkanivá, podporuje proces čistenia krvi, čo priaznivo ovplyvňuje kožné problémy. Napomáha k celkovému pocitu pohody. Pomáha udržiavať rovnováhu cholesterolu v krvi, má silné antioxidačné účinky. Vo vyšších dávkach pôsobí ako preháňadlo, čo má pozitívny vplyv na očistenie tela od usadenín v hrubom čreve, ktoré sa odlupujú a odchádzajú so stolicou.
 
Dávkovanie:
1 čajová lyžička rozpustena v cca 1 dcl horucej vody ako uplne posledná poživatina pred spaním. Odporúča sa zapiť este dalšími cca 2 dcl vody.  Užívanie minimálne 1 mesiac.
 

Obsah: 50 g prášku

Cena: 10,30 Eur